ماراتن فعالیت شبانه‌روزی استودیوها/ ۱۶ فیلم آماده نمایش بخش سودای سیمرغ

خبرگزاری فارس: ماراتن فعالیت شبانه‌روزی استودیوها/ 16 فیلم آماده نمایش بخش سودای سیمرغ

در آستانه آغاز سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر فعالیت استودیوهای صدا و اصلاح رنگ که پرکارترین بخش سینمای ایران به‌شمار می‌آیند شبانه ‌روزی شده است

 

 

 

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در شرایطی به روزهای آغاز خود نزدیک می‌شود که صاحبان آثار درگیر رساندن نسخه نهایی فیلم به دفتر جشنواره فیلم فجر هستند. در این میان برخی از فیلم‌ها دی سی پی فیلم را آماده و به دبیرخانه جشنواره ارائه دادند .

اما استودیوهای صدا و اصلاح رنگ شلوغ ترین استودیوهای این روزها هستند که شبانه روز فعالیت‌ می کنند تا بتوانند آثار را به جشنواره فیلم فجر برسانند.

اگر نگاهی به اخبار منتشر شده از سوی فیلم‌ها بیاندازیم خواهم دید فیلم‌های کارگر ساده نیازمندیم (منوچهر هادی) به تهیه کنندگی منوچهر هادی، مادری (رقیه توکلی) به تهیه کنندگی سیاوش حقیقی، ایتالیا ایتالیا  (کاوه صباغ زاده) به تهیه کنندگی مهدی صباغ زاده، انزوا (مرتضی علی‌عباس میرزایی) به تهیه کنندگی پیمان جعفری، نگار (رامبد جوان) به تهیه کنندگی رامبد جوان، سدمعبر (محسن قرایی) به تهیه کنندگی بهمن کامیار، چراغ‌های ناتمام (مصطفی سلطانی) به تهیه کنندگی مجید اسماعیلی / مجتبی امینی، یک روز به‌خصوص (همایون اسعدیان) به تهیه کنندگی همایون اسعدیان، ویلایی‌ها (منیر قیدی) به تهیه کنندگی سعید ملکان، گشت ۲ (سعید سهیلی) به تهیه کنندگی سعید سهیلی- حمید فرح نژاد، اسرافیل (آیدا پناهنده) به تهیه کنندگی مستانه مهاجر،شماره ۱۷ سهیلا (محمود غفاری) به تهیه کنندگی سید امیر سیدزاده، «فصل نرگس»(نگار آذربایجانی) تهیه کنندگی سحر صباغ سرشت، «خوب بد جلف» (پیمان قاسمخانی) تهیه کنندگی محسن چگینی و عبدالله اسکندری، «ائو» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر یوسفی‌نژاد، «کوپال» به کارگردانی و تهیه کنندگی کاظم ملایی کارهای فنی را انجام داده  آماده نمایش است.

در این میان برخی از فیلم‌ها به تازگی فیلمبرداری خود را به پایان رساندند از جمله به فیلم‌های خفگی (فریدون جیرانی) به تهیه کنندگی فریدون جیرانی همچنین فیلم ماه‌گرفتگی (مسعود اطیابی) به تهیه کنندگی هادی انباردار و قاتل اهلی (مسعود کیمیایی) به تهیه کنندگی منصور لشگری قوچانی، می توان اشاره کرد. فیلم‌های  «ماه گرفتگی» و «قاتل اهلی»  بخشی از پلان‌های فیلم باقی مانده که در روزهای اخیر این پلان ها گرفته شد.

ازمیان فیلم های بخش سودای سیمرغ فیلم های آباجان به کارگردانی و تهیه کنندگی هاتف علیمردانی،  کمدی انسانی (محمدهادی کریمی) به تهیه کنندگی محمدهادی کریمی،سوفی و دیوانه (مهدی کرم‌پور) به تهیه کنندگی مهدی کرم پور، رگ خواب (حمید نعمت‌الله) به تهیه کنندگی حمید نعمت الله، پشت دروازه بهشت (علی نوری اسکویی) به تهیه کنندگی علی نوری اسکویی، فراری (علیرضا داودنژاد) به تهیه کنندگی جهانگیر کوثری، ماجرای نیمروز (محمدحسین مهدویان) به تهیه کنندگی سیدمحمود رضوی، بدون تاریخ، بدون امضا (وحید جلیلوند) به تهیه کنندگی علی جلیلوند، سارا و آیدا (مازیار میری) به تهیه کنندگی مازیار میری، زیر سقف دودی (پوران درخشنده) به تهیه کنندگی پوران درخشنده، پشت دیوار سکوت (مسعود جعفری‌جوزانی) به تهیه کنندگی محمد خزاعی و فتح الله جعفری جوزانی، آذر (محمد حمزه‌ای) به تهیه کنندگی نیکی کریمی،  بیست و یک روز بعد (سیدمحمدرضا خردمندان) به تهیه کنندگی سازمان سینمایی حوزه هنری آخرین مراحل فنی را سپری می کنند.

با این شرایط از ۳۳ فیلم بخش سودای سیمرغ ۱۶ فیلم آماده نمایش است. ۳ فیلم مراحل تدوین و صداگذاری را به صورت همزمان طی می‌کنند و ۱۴ فیلم آخرین مراحل میکس نهایی و اصلاح رنگ را سپری می‌کنند. با این اوصاف اغلب فیلم‌های آماده نمایش در جدول برنامه‌های جشنواره فیلم فجر در روزهای ابتدایی آماده و در زمان مشخص شده، به نمایش در خواهند آمد.

لینک خبر:http://fna.ir/UP4J96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.