عوارض کاشت نگین روی دندان

خبرگزاری میزان- دبیر علمی ششمین همایش زیبایی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با اشاره به اینکه انکاردرخواست انجام اقدامات درمانی در حوزه زیبایی دندان
مشکلات را حل نمی‌کند، گفت: باید در این زمینه به بیماران پاسخ منطقی داده شود و توجه داشت که اقدام نابجای درمانی در حوزه زیبایی، عوارض زیادی را به همراه دارد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،رامین آغنده در آستانه برگزاری همایش زیبایی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، اظهار داشت: متأسفانه در جامعه ما زیبایی را بد تفسیر می‌کنند و در این زمینه لازم است که فرهنگسازی انجام گیرد.

وی گفت: دندانپزشکان نمی‌توانند در حوزه زیبایی تبلیغ کنند، در حالی که در فضای مجازی این زیبایی مطرح شده و سوءاستفاده‌هایی در این رابطه انجام می‌گیرد، در حالی با توجه به این مسئله می‌توان به افراد بسیار کمک کرد.

این دندانپزشک افزود: تقاضا برای زیبایی دندان همیشه وجود دارد، ولی می‌تواند منطقی باشد و در جامعه ما این مسئله به شدت افزایش یافته و نمی‌توان با انکار آن مشکلات را حل کرد، بلکه باید پاسخ منطقی به آن داد.

دبیر علمی ششمین همایش زیبایی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران تصریح کرد: اقدام نابجای درمانی در حوزه زیبایی برای فرد می‌تواند مشکل‌ساز شود و بر همین اساس ما تقاضاهای زیادی برای تشکیل انجمن های زیبایی دندانپزشکی داریم ولی متأسفانه با آن موافقت نشد.

آغنده گفت: آموزش در حوزه زیبایی دندان بسیار ضرورت دارد و بسیاری از مشکلات در این حوزه به دلیل نبود آموزش مناسب است که البته انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گام‌های مؤثری در این زمینه برداشته‌اند و برگزاری همایش زیبایی و اخلاق در این راستا مثمرثمر خواهد بود.

وی به موضوع جایگاه دندان در زیبایی صورت اشاره کرد و گفت: درخواست‌ها در این زمینه می‌تواند واقعی و غیرواقعی باشد ولی آماری در این راستا در کشورمان نداریم ولی در برخی از کشورها تحقیقاتی در این زمینه صورت گرفته است.

وی به موضوع کاشت نگین روی دندان اشاره کرد و گفت: این مسئله به هیچ عنوان درمان نیست و فرد به دلیل مسائل روحی و عدم داشتن اعتماد به نفس، برای این موضوع به دندانپزشکی مراجعه می‌کند.

انتشار یافته در خبرگزاری میزان

لینک خبر

دیدگاهها بسته شده است.